Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Kaip elgtis kačių parodoje?

(apie rimtus dalykus su šypsena)

 

Pirmoji diena:

 

1. Atvažiuokite į parodą kaip į šventę, į kurią vienu metu susirinks Jūsų geriausi draugai ir palikite visas problemas už salės durų.

 

2. Žinodami, kad visi džiaugiasi Jus čia matydami, jauskitės padėties šeimininku, pas kurį po valandos susirinks daugybė (tikėkimės) nepažystamų ir tokių skirtingų svečių.

 

3. Visų pirma, įsitikinkite ar nepamiršote namuose eksponato.

 

4. Jei šioje srityje viskas tvarkoje, praėję veterinarinę kontrolę nepamirškite užsiregistruoti sekretoriate, pasiimkite katalogą ir numerėlius. O jei vėl „pamiršote“ namuose veterinarinį pasą, kurio neturite, vadinasi Jūs visiškai neturite teisės pykti ant organizatorių, kad Jūsų lelijinės spalvos orientalas į katalogą įrašytas kaip raudonas persas. Žinoma, jei Jūsų numylėtinį įrašė į Premiorų klasę, to jau per daug, bet nebūkim per daug priekabūs.

 

5. Greitai ir skoningai susitvarkykite Jums skirtą narvelį, nepamiškite į jį pasodinti savo brangenybę iki to laiko, kol pradėsite aktyviai bendrauti su į save panašiais.

 

6. Atminkite! Parodos organizatoriai, nors ir džiaugiasi Jus matydami, neranda sau vietos iš jaudulio. Jūsų atvykimo metu jie jau yra nepakaltinamos būklės dėl nervinio ir fizinio išsekimo. Būkite atsargūs! Tausokite juos! Žvelkite į juos kaip į sau lygius, supratingai reaguokite į parodos metu iškilusius nesusipratimus. Jie juk taip džiaugiasi Jus matydami!

 

7. Nepradėkite iš karto vogti vienas kito kėdžių. Atiduokite jas savo kolegoms, bet prieš tai įsitikinę, kad jos yra sulūžusios. Pasikarščiavus juk galima atiduoti ir tinkamas naudojimui.

 

8. Nepamirškite, kad visos parodos metu (išskyrus ekspertizę) mes turime bendrą tikslą – įtraukti į savo nuostabias, draugiškas gretas kuo daugiau žmonių, įtikinti juos, kad gyvenimas be katino namuose yra tik niūrus egzistavimas. O varge, visi kažkada buvom tokie laimingi ir naivūs! Nuoširdžiai bendraukite su parodos lankytojais ir svečiais. Jei jie jau čia atėjo, tai dar patys to nežinodami jau žengė pirmą žingsnį felinologijos link. Ženkite ir Jūs žingsnį jų pasitikti. Su šypsena! Pasidžiaukite kartu su jais, papasakokite apie savo augintinį, atimkite iš jų ramų miegą, sudrumskite ramybę, sujaukite dvasią, įtikinkite, kad gyvenimas be katino, tai tik liūdnas ir pilkas egzistavimas.

 

9. Negalima vaikams, kaišiojantiems pirštus į narvelį, daužyti per nagus. Pažvelkite jiems į akis, įsivaizduokite save jų vietoje – jie mūsų viltis ir būsimieji veisėjai.

 

10. Niekada, jokiomis aplinkybėmis nekritikuokite tų kačių veislių, kurių Jūs neauginate. Jas dievina, augina ir veisia kiti žmonės. Suprantama, kad geresnės už Jūsiškę tikrai nėra! Pasakokite apie ją aplinkiniams, bet prieš tai įsitinkinkite, kad Jūsų negirdi kiti augintojai. Jie juk Jūsų kolegos, artimi draugai, saugokite jų nervų sistemą.

 

11. Šypsokitės!

 

12. Su kolegomis besidalindami įspūdžiais, vis dėl to nepamirškite stebėti ekspertizės eigą, kad nepražiopsotumėte momento kada Jus pakvies „ant kilimo“. Nesijaudinkite.

 

13. Jūs turite pilną teisę savo brangenybę į ekspertizę nunešti patys.

 

14. Nesinervuokite. Nekaišiokite kojų pro šalį bėgiojantiems stiuardams. Jie džiaugiasi Jus matydami.

 

15. Jei ekspertas nesugebėjo tinkamai įvertinti Jūsų gražuolio, pagailėkite jo. Juk jis irgi žmogus, jam būdinga klysti. Bus ir kitų...

 

16. Pabendraukit su kolegomis. Pakeiksnokite ekspertą... Pasidarys lengviau. Atsigerkite ko nors... Nervus raminančio... Vargšas ekspertas! Bus ir kitų…

 

17. O jeigu (valio !!! ), Jūsų gyvūnas išrinktas geriausiu, pagalvokite apie kolegos jausmus.  Pagailėkite savo gyvūno – morališkai palaikykite kolegą. Juk Jūs tikrai galėjote atsidurti jo vietoje.

 

18. Dalyvaukite visuose renginiuose ir konkursuose, kuriuos taip nuoširdžiai ir taip nevykusiai bando organizuoti parodos organizatoriai. Palaikykite juos dėl mūsų visų bendro tikslo. Pamenate? Felinologijos klestėjimas!

 

19. Elgesio taisyklės konkurso „Best in Show“ metu
 

•  Jei Jus nominavo į „Bis“:

 

—  Išgerkite taurelę ko nors nervus raminančio...

—  Paruoškite konkursui katę. Deja, į tualetą jau per vėlu!

—  Geriau išgerkite dar taurelę raminančiųjų…

—  Jūs ramus... Jums jau viskas „dzin“…

 

•  Jeigu Jūs (o varge, kur teisingumas?!!) nelaimėjote…
 

—  Negalima nekęsti laimėtojo! Negalima! Mes juk mylim gyvūnus! Ir ne tik savus!

—  Tik įsivaizduokite, kokie jausmai yra apėmę laimėtoją.

—  Pažvelkite į jo drebančias rankas.

—  Įsiklausykite į jo graudžius verksmus – jis jautrus, bejėgis ir pavojingas!

—  Įlyskite į jo kailį.

—  Nušluostykite jo ašaras.

—  Pasidžiaukite kartu su juo. Iš visos širdies. Ir jums pasidarys visai lengva ir malonu pasveikinti jį su pergale. Nes tai taps Jūsų svarbiausia pergale!

 

• Jeigu Jūs — nugalėtojas!…
 

—  Nugalėtojui reikia atrodyti laimingam ir kilniam.

—  Nugalėtojas turėtų kontroliuoti savo gestus ir emocijas.

—  Būtina truputį užriesti nosį. Besidalinant savo džiaugsmu su kolegomis, tobulai žinoti taurės panaudojimo galimybes.

—  Prisiminkite senus laikus… Kokiu tikslu iš pradžių buvo išrastos taurės? Te-e-ei-singai!

 

20. Išeidami iš parodos šeštadienį, kruopščiai susirinkite savo daiktus. Išplaukite taures, jų prireiks rytoj. Narvelį ir užuolaidėles palikite savo vietose. Nepamirškite savo numylėtinių!

 

21. Brangūs mūsų miesto svečiai! Jei sekmadienio rytą nepasirodys Jums žadėtas autobusas, atminkite, kad organizatoriai irgi žmonės (auginantys kates) ir viskas, kas žmogiška jiems nesvetima. Jų traumuota, nuo pasiruošimo parodai nualinta psichika neatlaikė konkurencinės kovos su Jumis. Paskambinkite į parodą telefonu ir pabandykite neįkyriai priminti organizatoriams apie savo egzistavimą. Jie juk taip Jumis džiaugėsi.

 

22. Nepamirškite viešbutyje savo augintinių! Negalima vogti antklodžių! Komodos stalčių nenaudokite vietoje katės tualeto! Nedovanokite kambarinei parodos nugalėtojo! Juk paroda vyks ir sekmadienį.

 

 

 

Antroji diena — žr. punktus 1-20.

 

23. Pasibaigus parodai neliūdėkite — mes dar susitiksime. Būkite geraširdiški ir atlaidūs. Atleiskite organizatoriams visas jų nuodėmes. Patikėkite, jie jaudinosi dėl Jūsų sėkmės ir tikisi, kad visa kas buvo gera pasimirš, o kas gera visada liks su Jumis.

 

24. Jei liko šiek tiek laiko, susirinkite savo šiukšles – popierėlius, dešros nuograužas, raminančiųjų buteliukus.

 

25. Nepalikite savo augintinių, jiems dar reikia pagimdyti būsimuosius čempionus.

 

 

 

Nusišypsokite, mes su Jumis...
 

 

Daug kartų išgyvenę tai, ką išgyvenate Jūs, surašėme šias taisykles tam, kad nors kiek paguostume Jus.

 

  
2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home