Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  
Kornvalio reksas (Cornish rex)

  Kornvalio reksų veislės katės primena šunis: jos yra draugiškos ir mėgstančios bendrauti. Kornvalio reksai mėgsta visur dalyvauti kartu. Jie pasitiks Jus grįštančius namo, apžiūrės jūsų pirkinių krepšius, smalsaus, ką tądien gaminate ir net įsitaisys kartu žiūrėti televizorių.
Kornvalio reksų veislės pradžia – Jungtinėje Karalystėje. 1950–tais metais viename Kornvalio grafystės ūkyje gimė neįprasto, garbanoto kailio kačiukas, pavadintas Kalibunkeriu. Nuo jo ir prasideda Korniš reksų istorija. Genetiniai kailio tyrimai parodė, kad jie panašūs į triušių Rex plaukus, todėl buvo pasiūlyta rex pavadinimas. Garbanotos, ėriuką primenančiu kailiu katės buvo veisiamos su Birmos, Siamo ir britų trumpaplaukėmis katėmis.


Garbanėlės – štai kas labiausiai krenta į akis, pamačius tokias kates. Unikali Kornvalio rekso ypatybė yra jo kailio struktūra, kuri yra panaši į gofruotą audinį. Kačių parodose tokias gražuoles auginantys šeimininkai dažniausiai sulaukia klausimų, ką darė kačių kailiui, kad jis toks garbanotas, daug kas mano, kad kailis taip tiesiog paruoštas parodai. Veisėjams tokios parodų lankytojų pastabos tik kelia šypseną. Korniš rex kačių kailio bangos – natūralios. Taisyklingas Korniš reksų kailis turi būti uždarom bangom, neišplikusiom vietom, vientisas, tik kažkiek tai palei ausytes, palei galvą to kailio beveik gali ir nebūti. Šių augintinių kailis neatrodo švelnus ir minkštas, tačiau glostydami Kornvalio rekso kailį pasijusite taip, lyg glostytumėte labai brangų velvetinį ar šilkinį audinį.
Įdomu tai, kad vos gimus kačiukui, jis būna garbanotas, po to tos garbanos išsitiesina, lyg jų ir nebuvę, o vėliau formuojasi individualiai, priklausomai nuo veislės linijų. Vieniems kailio bangos atsiranda anksčiau, kitiems – vėliau. Standartas leidžia įvairiausias spalvas. Yra vienspalviai, dvispalviai, trispalviai. Korniš reksai yra vidutinio sudėjimo, ilgom kojom, galva yra kiaušinio formos, ausytės – didelės, aukštai pastatytos, uodega – ilga, siaurėjanti. Tai grakštūs katinai.


Garbanotą kailį turi ne tik Korniš, bet, tarkim, ir Devonšyro reksai. Bet tai – skirtingos kačių veislės. Korniš reksai nuo Devon reksų skiriasi gana stipriai. Visų pirma tai yra dėl plauko, korniš reksai tokio, kaip plauko neturi, turi tik poplaukį, Korniš reksų galva yra pailgesnė, Devon reksų yra labiau platesnė, Devon reksų kojytės trumpesnės, Kornvalio reksas yra aukštesnis, grakštesnis.
Korniš reksai labai mėgsta žaidimus, ypač – atnešti numestą žaisliuką. Tokios katės yra gana imlios triukams, jos mėgsta, kad su jomis žaistų. Svečius tokios katės sutinka smalsiai. Dažniausiai ateina susipažinti, apuosto, apžiūri, glusteli.
Korniš reksai visiškai netinka tiems, kas nemėgsta dėmesio, kuriuos erzina nuolatinis dalyvavimas visur kartu. Toks gyvūnas tiesiog tupės šalia, lįs, šmėžuos prieš akis – aktyviai dalyvaus jūsų veikloje. Kornvalio reksai tinka aktyviems žmonėms, vienišiems žmonėms – idealu, mat dėmesio katinai suteikia daug.


 Veislynas „Wave Cult“ 
 

 

  

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home