Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Devonreksai   (Devon Rex)


Veislės istorija: Tai trumpaplaukių kačių veislė, atsiradusi 1959 m. Anglijoje, Devonšyre, iš kur ir kilo veislės pavadinimas- Devon, o garbanotas kailis priminė triušį reks, todėl katės buvo pavadintos Devonreksais. Veislės pradiniku laikomas katinas Kirlee, kuris, būdamas banguotu kailiuku, gimė tiesaus plauko katės vadoje. Tai nutiko dėl genetinės mutacijos, tačiau ši mutacija yra visiškai skirtinga nei pas Kornvalio reksus ar Selkirk reksus ir tai davė pradžią naujos veislės atsiradimui.


Išvaizda: Devonreksai yra vidutinio dydžio ir sveria apie 3-4 kg. Iš pirmo žvilgsio šios veislės katės dažniausiai sukelia nuostabą, kadangi didelės akys ir ausys labiau primena ateivį ar elfą, nei katę. Galva turi aiškiai išreikštą perėjimą iš kaktos į snukutį, snukutis trumpas, su pūstomis ūsų pagalvėlėmis. Kaklas vidutinio ilgumo, elegantiškai pereinantis į tvirtą ir kresną kūną. Kojos vidutinio ilgumo, stiprios, pėdos nedidelės, apvalios. Kailis banguotas ir garbanotas, kartais nedengiantis kaklo ir papilvės. Kailio spalva- pati įvairiausia, leidžiamos visos galimos spalvos. Kadngi kailis yra tik trumpas poplaukis, kuris mažai šeriasi, šios veislės katės tinkamos auginti alergiškiems žmonėms


Charakteris: Devonreksai- meilios ir labai žaismingos katės, jos aktyviai domisi viskuo, kas vyksta aplinkui ir neatsisako bet kokios veiklos su šeimininku. Šios katės nėra agresyvios, jos myli žmogų ir mielai užsiims su juo žaidimais. Devonreksų charakteris labiau primena šuns nei katės- jas galima dresuoti ir išmokyti įvairiausių triukų. Mylimiausia šių kačių vieta- šeimininkui ant peties- iš čia jos mato visą aplinką ir nepraleis pačių nuostabiausių nuotykių su šeimininku.


Maitinimas ir priežiūra: Devonreksas maistui nėra išrankus, mielai ėda tiek sausą, tiek šlapią ar natūralų maistą. Kailio priežiūra nesudėtinga, nereikalauja maudymo ar šukavimo. Kadangi šios veislės kačių ausys yra didelės, neretai jose prisikaupia nešvarumų, todėl reikėtų reguliariai išvalyti drėgnu vatos tamponėliu.


Veislynas “Rococo Style*LT”2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home