Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Elfai (Elf)

Nauja ir itin reta hibridinė veislė „Elf cat“ yra žaisminga ir protinga katė, sujungianti Sfinkso ir Amerikos garbanos kačių fizinius ir asmenybės bruožus. Elfų katės yra nepaprastai draugiškos ir draugiškos, jos yra puikūs augintiniai, nes gali lengvai integruotis į bet kokį namų ūkį ir tapti šeimos dalimi.

Elfo katės istorija
Kadangi Elf katė yra tokia nauja ir itin reta veislė, jos istorija yra šiek tiek ribota. Veisėjai ir kačių entuziastai Karen Nelson ir Kristen Leedom laikomi veislės kūrėjais; 2004 m. Nelsonas ir Leedomas pateikė viziją išvesti katę susirangiusiomis ausimis, išlaikančiomis mylimiausių Sfinksų kačių asmenybę ir fizines savybes.
Elf katė buvo sėkmingai sukurta kertant sfinksų ir amerikietiškų garbanų kačių veisles. Kiekviena iš šių dviejų veislių turi vieną išskirtinį bruožą, o Elf katė buvo sukurta joms sujungti. Ryškiausi šios katės bruožai yra garbanotų ausų, paimtų iš Amerikos garbanos, išvaizda ir beplaukė, paimta iš Sfinkso. Tačiau, kaip ir Sfinksas, Elfo katė iš tikrųjų nėra visiškai be plaukų; jos oda gali būti padengta labai plonu kailiu, kuris praktiškai nepastebimas tiek akiai, tiek liečiant.
Vidutinio ir didelio dydžio Elfo katė turi atletišką, raumeningą kūną, panašų į Sfinksą, be to, jie paveldėjo ryškius skruostikaulius ir ūsų pagalvėles. Elfo ūsai ir antakiai yra reti ir trumpi, o jų oda raukšlėta aplink pečius, ausis ir snukį. Veislė atima atgal užlenktas ausis nuo Amerikos garbanos katės, kurią sukelia natūraliai vykstanti genetinė mutacija; trūksta ir ausies baldų.
Daugelis „Elf“ kačių yra kartos, kurios demonstruoja iš pradžių numatytus bruožus, ir jos pradedamos pristatyti Tarptautinės kačių asociacijos (TICA) parodų salėse. Kai buvo įvykdyti reikiami skaičiai, originalūs kūrėjai ir veislės entuziastai gavo Elfo katę kaip naują Sfinkso katės bruožą; Elf katė buvo priimta registracijai į TICA, o kačių parodose ji rodoma kaip Sfinksas su naujais bruožais.

Elfo kačių priežiūra
Elfo katė paprastai laikoma mažai prižiūrima kačių veisle. Dėl to, kad Elf katė yra beplaukė, potencialiems šeimininkams nereikės jaudintis dėl išliejimo. Tačiau šioms katėms reikės įprasto maudymosi ar valymo. Norint pašalinti odos išskyras, svarbu reguliariai vilioti, kitaip Elfo katė gali tapti lipni ir net sukelti odos problemų. Daugelis elfų kačių toleruoja (ir netgi mėgaujasi) proginę vonią.
Elfo katė yra labai bendraujanti, švelni veislė, o tai reiškia, kad ji gali lengvai prisitaikyti prie daugumos namų ūkio sąlygų ir šeimos struktūrų. Jie taip pat gerai prisitaiko prie kitų naminių gyvūnėlių. Tačiau jų plaukų trūkumas reiškia, kad dėl patogumo ir saugumo jie turi likti vidaus automobiliais.
Elfo katė buvo užauginta siekiant išsaugoti geriausias tiek Sfinkso, tiek Amerikos garbanos kačių asmenybės savybes, tokias kaip draugiškumas ir meilumas. Jie taip pat laikomi viena iš protingiausių iš visų kačių veislių. Kadangi jie yra tokie išsišokę ir socialūs, jie nori daugiau žmonių kontakto ir bendravimo nei vidutinis katinas, todėl geriausiai tinka namams, kuriuose ilgą laiką jie nebus palikti vieni. Jie taip pat bus laimingesni, kai pasidalins savo namais su kitu kačiuku, su kuriuo žais.
Elfų katės yra aktyvios ir švelnios katės, mėgstančios būti dėmesio centre, be to, jos yra be galo smalsios ir žaismingos (ir buvo žinoma, kad patiria šiokį tokį išdykavimą). Potencialūs elfų kačių savininkai turėtų žinoti, kad šios katės mėgsta lipti ir norės žaisti su beveik viskuo, kas jiems prieinama, taigi daug žaidimo laiko ir daug žaislų, taip pat aukštos lentynos ar kitos saugios vietos, kur jie gali lipti. -privaloma.

Veislynas Jguppy*LT 

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home