Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

     Kurilų trumpauodegės katės arba bobteilai ( Kurilian bobteil)

Kurilų bobteilai - tai natūrali kačių veislė, išsivysčiusi laukinėje gamtoje be žmogaus įsikišimo. Ši veislė labai sena – rašoma, kad kurilų bobteilai jau buvo minimi prieš 200 metų. Kurilų bobteilų gimtine yra laikoma Rusijos Kamčiatkos pusiasalis ir Sahalino salos. Manoma, kad kadaise šių kačių protėviai į Kurilų salas atkeliavo su jūreiviais, ten liko. Todėl šios veislės pavadinimas ir kilęs nuo Kurilų salų pavadinimo. XX a. viduryje kurilai iš šių salų buvo atvežti į Azijos žemyną, kur dėl savo žavios ir išskirtinės išvaizdos nesunkiai sužavėjo Rusijos veisėjus, kurie lengvai įtvirtino šią veislę žemyne. Neužilgo ši veislė tapo populiari ir senajame Europos žemyne.

Išskirtinis šių ypatingų katinėlių bruožas yra trumpa uodega (ang. k. bob tail - trumpa uodega). Todėl jos ir vadinamos trumpauodegėmis arba bobteilais. O kurilais, todėl kad kilusios nuo Kurilų salų. Uodega sudaryta iš 2 -10 slankstelių, kurių kiekvienas sudaro lūžimus ir suformuoja uodegos išskirtinę išvaizdą. Tokia uodegos forma ir ilgis yra natūrali genetinė mutacija. Nerasite nei vieno kurilų bobteilo su tokios pačios formos uodega. Šios veislės puošmena yra taip vadinamas „pumponas“ (angl. k. pom-pom), kuris kaip karūna papuošia trumpą kurilų bobteilų uodegytę.
Kurilų bobteilų katės iš pirmo žvilgsnio, gali atrodyti piktos ir laukinės, tačiau jos iš tikrųjų yra labai švelnūs ir meilūs pūkuotukai.
Suaugę gyvūnai yra vidutinio dydžio, 4-7 kg svorio, proporcingai sudėti. Kūnas kompaktiškas – turi plačią krūtinę bei ilgas ir labai stiprias raumeningas galines kojas. Pastarųjų dėka gali pašokti iš vietos iki 2 metrų aukščio. Nenustebkite, jei jūsų augintinis įsitaisys aukščiausioje kambario vietoje, kad viską galėtų stebėti kaip iš apžvalgos aikštelės.
Kadangi ši veislė yra aborigeninė (natūrali) – gyvūnai pasižymi labai gera sveikata.
Kurilų bobteilas gali tapti idealiu šeimos nariu alergiškiems žmonėms, kadangi tikimybė atsirasti alergijai nuo šių augintinių yra minimali.
Šios veislės atstovai gali turėti ilgą arbą trumpą plauką. Ilgaplaukėms katėms reikia skirti daugiau dėmesio – kailiuką reikia nuolatos šukuoti, kad pastarasis nesusiveltų.
Auksinė, sidabrinė, dūmo, mėlyna - tai tik kelios iš galimų ir, bene, gražiausių kurilų bobteilų spalvų. Žinoma, sidabrinės ir auksinės kurilų bobteilų katės atrodo puošnesnės bei prabangesnės. Spalvų grožį papildo ir įvairūs raštai- dryžuoti ar taškuoti. Tačiau viena spalva kurilų bobteilus daro absoliučiai išskirtinius tarp visų kitų kačių – tai serdolic arba karneolio spalva. Šios spalvos geną gali turėti tik kurilų bobteilai.
Ši veislė išskirtinai pasižymi prieraišumu žmonėms. Kurilų bobteilai dievina bendravimą – tai labai komunikabilūs ir socialūs gyvūnai. Jie gali ne tik vaikščioti iš paskos, bet netgi miauksėti (!), kol jam rasite laiko paglostyti, pašukuoti, paimti ant rankų ar pažaisti. Šie katinai nėra labai „kalbūs“ – tai irgi jų išskirtinis bruožas. Jei jau išgirdot, kad kurilas kalba – reiškia, reikalas rimtas!
Jei jūs esate užimti ir darbe praleidžiate daugiau laiko nei namuose, rekomenduojama iš anksto pagalvoti apie draugą savo augintiniui. Idealu kad tai būtų kurilų bobteilų porelė. Kadangi kurilų bobteilai yra labai aktyvūs ir žaismingi, tai gali būti ir kitas naminis gyvūnas, kurio charakteris yra toks pats draugiškas ir bendraujantis.
Kurilų bobteilai yra labai intelektualūs, protingi, kantrūs, žaismingi, lengvai pasiduoda mokymams, triukams – gali atnešti kamuoliuką, lipti kopėtėlėmis ar į medį ir, žinoma, gaudyti muses, uodus ir kitus judančius vabzdžius ar graužikus. O jei jums patinka pasivaikščiojimai lauke ar miške – kurilas su mielu noru palaikys jums kompaniją.
Dar vienas patrauklus kurilų bobteilų bruožas – tai lengva adaptacija naujoje vietoje. Todėl šie augintiniai idealūs žmonėms, kurie dažnai keliauja ar yra bendraujantys, mėgsta kompanijas namuose. Atvykus svečiui jie linkę labiau pasitikti ir pasisveikinti su nepažįstamaisiais prie durų, nei skubėti pasislėpti.
Kurilų bobteilas – tai katė, kuri pavagia ir užvaldo jūsų širdį. Ne veltui sakoma, kad kurilas traukia kurilą. Todėl įsigiję šios veislės katinėlį, galite pradėti ruošti vietą kitam trumpauodegiui šeimos nariui. O juk galima tokiu džiaugsmu mėgautis iš karto - vienu metu įsigyti mielą kurilų porelę.
©Autoriaus teisės saugomos veislyno Stella Grande
 


2011 © Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home