Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

     Persų ir Egzotų katės (Persian & Exotic Shorthair)  

Persai ir egzotai - tai labai populiarios ir mėgstamos kačių mylėtojų  veislės. Persų veislės kačių kailio plaukas ilgas, egzotų - trumpas, pagal šį požymį jie ir skiriasi. Kuo šios katės mus žavi ? Pirma, gyvūnai turi unikalius išvaizdos duomenis, kurie priskiria šias veisles trumpanosėms katėms, kas suteikia snukučiams lėliškų bruožų. Būtent toks įdomus persų ir egzotų tipas ir traukia daugelį kačių mėgėjų.

Antra, šių veislių katės maksimaliai adaptuotos laikyti miesto sąlygomis - gyvūnams nereikia didelių teritorijų, bet jie visada stengsis būti dėmesio centre, kaip intelektualios daugumos felinologijos pasaulio atstovų. Trečia, persai ir egzotai - veislės, kurių laikymo sąlygos labai patogios. Tegul kačių mėgejų nagąsdina ilgi persų kailio plaukai, -kurie neskraido po butą, o visada lieka apačioje ir lengvai šalinami darant tvarką, išsaugant sveiką ir švarų orą bute. Kas liečia egzotus, tai jų tankus kailis puikiai iššukuojamas šepečiu. Pakanka skirti keleta minučių kasdien, ir betvarkės namuose nebus.

Kas liečia persų ir egzotų tipus, jie skirstomi į klasikinius ir ekstremalus. Klasikinių viršutinis nosies kraštas neturi siekti apatinio voko. Pavyzdžiui, toks persų ir egzotų tipas nustatytas WCF standartuose. Ekstremalių, nosies galas yra aukščiau apatinio voko. Daugelis felinologinių sistemų laikosi būtent tokio veisimo ir veislės gerinimo tipo.

Dar visai nesenai daugelis veisėjų manė, kad patys geriausi persai ir egzotai importuojami iš užsienio, bet, laimei, taip nėra. Esmė tame, kad vieni veisėjai propoguoja būtent tokią filosofiją, derindami su priverstine savo augintinių  kastracija, kad nedauginti konkurentų. Kiti veisėjai daugelį metų užsiima būtent selekcija,gyvūnų atranka ir jems pavyksta gauti tokius veislės atstovus, kuriais teisėtai gali didžiuotis, kaip savo veislyno geriausiais. Jau šiandieną daugelis veisėjų eksportuoja kačiukus į daugelį šalių, kur jie labai populiarūs. Persai ir egzotai visada tampa daugelio parodų puošmena. Persas geru grumingu - tai vaizdas, kuris nė vieno nepalieka abejingu. Todel persai ir egzotai dažnai tampa parodų nugalėtojais bei titulų ir apdovanojimų savininkais. Populiarumas šių kačių nesusijęs su greitai praeinančia mada tai ar kitai veislei. Mada praeina, o kokybiški persai ir egzotai , kurių selekcijai jau daugiau nei 130 metų, džiugins tikrus grožio felinologijos pasaulije vertintojus.


Veislynas  "Fluffy toys
2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home