Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Rusų mėlynoji  (Russian blue)

 

Apie Rusų mėlynąją katę...
Jeigu tikėtume legendomis, tai anksčiau visi pasiturintys pirkliai augindavo savo namuose šios veislės kačių. Petro I - ojo dukra Jelizaveta I-oji, neapsikentusi pelių antplūdžio, įsakė surasti visų kačių veislių atstovus, kurie puikiai gaudo peles. Kadangi Rusų mėlynosios (melsvosios) yra puikios medžiotojos, tai taip jos ir atsirado karališkuose rūmuose. Šios veislės katę dovanų nuo Jelizavetos II - osios jūreiviai parplukdė ir į Europos rūmus Didžiojoje Britanijoje karalienei Elžbietai I – ajai. Nežiūrint to, kad katės savito tipo, gracingos, elegantiškos, puikios medžiotojos ir gana paplitusios, jos pamažu ėmė nykti. Jeigu veisėjų grupė iš Anglijos nebūtų pratęsusi jų populiacijos, ko gero, ši veislė būtų išnykusi visai. Kadangi šių kačių tėvyne vadinama šiaurinė Rusijos dalis, galima teigti, jog jos prisitaikiusios prie šių šiaurinio klimato sąlygų.


Šiuolaikinė Rusų melsvoji katė mažai kuo pasikeitė, jos kailis išliko minkštas, tankus, įvairaus melsvo atspalvio, plaukai ir poplaukis beveik vienodo ilgio, todėl vadinamas „ pliušiniu “. Melsvą atspalvį turi ir daugelis kitų veislių kačių, tačiau vienintelių Rusų melsvųjų plauko galiukai turi sidabro atspalvį. Kailiukas yra labai švelnus, be galo malonus glostyti.


Kūnas vidutinio dydžio, ilgas, gracingas, raumeningas, bet elegantiškas. Kaukolė plokščia, žandikauliai siauri. Profilis : kakta ir nosis tiesi. Tvirtas smakras ir nosis sudaro vertikalią liniją. Ilgas, lieknas kaklas. Gamta padovanojo joms dideles, smailėjančias, palei galvą plačias ausis, kurių krašteliai labai ploni. Rusų melsvųjų kačių nosies galiukas pilkas, pelenų spalvos, o didelės, migdolo formos akys ryškiai žalios smaragdo spalvos. Kačiukai gimsta žydromis akimis, vėliau jos formuojasi ir pakeičia spalvą. Ilgos ir elegantiškos kojos, galinės kiek ilgesnės nei priekinės, mažos ir ovalios letenėlės. Didelę reikšmę turi uodega, kuri turi būti ilga ir smailėjanti, negali būti uodegos lūžio, kuris skaitomas genetiniu broku.


Rusų melsvoji katė pasižymi išskirtiniu charakteriu. Ji yra švelni, santūri, prieraiši, taikaus būdo, lengvai prisitaikanti prie buto sąlygų, mėgstanti ramybę ir komfortą. Rusų melsvoji katė bjaurisi barniais. Be galo žaisminga, padykusi, šokli, galinti atlikti, net akrobatinius triukus. Nieko nuostabaus, jei ji ramiai gulėjusi, staiga ims dūkti. Jei išsirinks savo šeimininku jus, negalėsite atsidžiaugti jos meilumu ir parodyta ištikimybe. Jei su šios veislės kate bus tinkamai elgiamasi ir ji jausis mylima – paklus jums ir taps tikra drauge. Įskaudinus, praras pasitikėjimą ir nusivils jumis amžinai. Rusų melsvosios taip pat yra labai meilios bei jaučiančios šeimininko emocinę būseną, sugebančios puikiai paguosti.

 
Geriausiai pradėti auklėti dar mažą kačiuką. Suduoti ranka jokiu būdu negalima. Tokiu elgesiu įžeisite jos savigarbą, išdidumą, prarasite pasitikėjimą. Jei jau katė daro, kas neleidžiama, galima įspėti garsiai ištariant „ne“, o išbarus uždaryti kitame kambaryje, kurį laiką ignoruojant. Jokiu būdu negalima žaisti rankomis ir niurkyti. Mūsų rankos turi asocijuotis su švelnumu, bet netapti žaislu. Žaisdami rankomis mes išmokom jas draskytis. Kol mažas kačiukas, atrodo juokinga ir smagu, tačiau vėliau draskymasis tampa įpročiu. Žaidimams nupirkite šluoteles, pelytes, kamuoliukus. Šios veislės kates galima išmokyti nesudėtingų triukų: atnešti numestą žaisliuką, pagauti jį ore. Jos yra labai šoklios ir gali į viršų iššokti iki vieno metro aukščio.

 


Autoriaus teisės priklauso Eleonorai Kasparavičienei

 www.zydrojifeja.lt
 

 

 

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home