Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Rytų trumpaplaukė
(Oriental Shorthair)

Trumpas aprašymas:
Rytietės (anglų rytietiški -. Rytų) yra laikomos elegantiškiausiomis ir subtiliausiomis katėmis iš visų veislių. Jos primena laukines kates. Ta pati gracija ir plastiški judesiai, plonas ir tuo pačiu metu stiprus, raumeningas kūnas,ilgos kojos ir uodega. Kailis trumpas, lygus, blizgantis, kuris ir pabrėžia judesio graciją. Gražus pailgas snukis su didelėmis ausimis. Ir išraiškingos, migdolo formos akys.

Veislės istorija:
Pirmą pradžią kilmei davė katės, kurios buvo parvežtos iš Pietryčių Azijos 19 amžiaus pabaigoje. Artimiausias giminaitis - Siamo katė sukėlė didelį susidomėjimą tarp britų ir nustelbė savo giminaičius. Nauja veislė tapo nepopuliari ir gana reta. Susidomėjimas atsirado vėliau 1950 m., kada veisėjai panorėjo gauti grakščią, liekną katę vientisos spalvos. 1957 metais, ši veislė buvo oficialiai pripažinta Jungtinėje Karalystėje, o 1974 - JAV. Balto atspalvio katės pripažintos 1977 metais. Atsitiktinis suporavimas Rytų trumpaplaukės katės ir Balio katės davė pradžią naujai veislei- Orientalo ilgaplaukei katei.

Išvaizda:
Rytų trumpaplaukė - "liekna" katė su gerai išvystytu raumenynu. Dailus pailgas snukutis . Ilga, tiesi nosis tęsia kaktos liniją. Smakras stiprus ir galingas. Akys migdolo formos, žalios. Ausys didelės, plačios prie pagrindo. Kaklas ilgas, lieknas, grakštus. Vidutinio dydžio, ilgas kūnas. Galūnės ilgos, plonos ir stiprios. Pėdutės yra mažos, kompaktiškos, apvalios. Uodega plona ir ilga, smailėjanti į galiuką.Svoris - 3-6 kg, orientalai turi daugiau nei 300 kailio atspalvių.

Charakteris ir temperamentas:
Rytų trumpaplaukė - geraširdė, draugiška, bendraujanti ir aktyvi katė. Ji reikalauja nuolatinio dėmesio. Labai ištikima, mėgsta žaisti su vaikais.zaismingumas išlieka per visa gyvenima. Lygiai taip pat geranoriška visiems draugams ir svetimiems. Gerai sutaria ir su kitais gyvūnais, bet pirmenybę visada teikiama žmogui. Įdomi,komunikabili, garsiakalbė. Lengvai mokosi. Gali vaikščioti su pavadėliu.

Priežiūra:
Kadangi šios veislės atstovai neturi poplaukio, todėl priežiūra yra minimali, maudymosi ir šukavimosi procedūrų nereikalauja.Galina Aleknienė Veislynas „Planeta Soliaris“

 

 

 

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home