Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Selkirk Rexai  (Selkirk Rex)


Selkirk Rex veislės kates, kitaip dar vadina „katėmis avies kailyje“, už jų nuostabias garbanas.
Selkirk reksai - nauja veislė, kuri atsirado JAV 1987 m. Pirmoji garbanota katė vardu Miss DePesto of NoFace atsirado JAV 1987 metais Montanos valstijoje, Šeridano mieste.

Selkirk reksai turi nepakartojamą charakterį ir išvaizdą. Apie meilius garbanėlių turėtojų privalumus galima kalbėti ir kalbėti. Šie maži padarėliai pakerės kiekvieną, kas pabendraus su jais bent keletą minučių.

Selkirkai visą laiką gali leisti su mylimais šeimininkais arba stebėti juos. Užburiantis, ypatingas, inteligentiškas, žaismingas – tokia yra bendra nuomonė tų, kas namie turi šį garbanotą stebuklą. Ypač pabrėžiama jų meilė žmonėms, jie puikiai prisitaiko prie gyvenimo aplinkybių.
Selkirk reksai idealiai tinka šeimoms su vaikais, nes jie yra labai žaismingi, švelnūs ir meilūs su savo mažaisiais draugais. Jie kaip maži klounai – labai smalsūs ir linksmi, džiugina savo žaismingumu.
Puikiai sutaria su šunimis ir kitomis katėmis, jie nėra agresyvūs ir nepretenduoja į lyderystę, yra labai bendraujantys ir turi stabilią psichiką.

Žiūrėti į garbanotą Selkirk reksų kailį yra tikras malonumas. Jo užburianti ir įdomi išvaizda taip ir kviečia ranka paliesti kailį ir glostyti mažą garbanotą avinėlį be perstojimo.
Šios veislės katės be galo prieraišios ir ištikimos. Bet tuo pačiu kiekvienas selkirk reksas turi savo nepakartojamą charakterį, yra maža asmenybė, skiriasi išvaizda.

Selkirkai su malonumu leidžiasi nešiojami ant rankų, patenkinti murkia. Jie įjungia savo murkimo „varikliuką“ kaskart prisiliečiant prie jų. Paimkite selkirką ant rankų, jis ilgai sėdės ir saldžiai jums murks.

Selkirk reksų charakteris atspindi visų veislių, panaudotų jų veisime ypatumus. Stabilią psichiką ir puikią sveikatą jie paveldėjo nuo Selkirk reksų pradininkės - Miss De Pesto of NoFace, smalsumą, savarankiškumą ir optimizmą - nuo britų trumpaplaukių, ir švelnumą nuo persų kačių.
Selkirk reksus vadina įvairiai – avinėliais, meškiukais. Bet nepriklausomai nuo jų pavadinimo, visi kas pažįsta selkirkus, myli juos.

Kai pas mus apsigyveno mūsų pirmasis selkirk reksas, supratau, kad geriau už selkirk reksą gali būti tik keli selkirk reksai!!!

Pirmą kartą pamačiusi tokią katę internete, įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio ir nusprendžiau, kad tokia katė būtinai turi gyventi mano namuose. Dabar aš esu laiminga pirmujų selkirk rex kačių Lietuvoje savininkė.

Natalja Viaznikova, veislynas „Like a Lamb*Lt“
 

  

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home