Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

     Singapūro katės (Singapura)

Aplinkinius mėgdžioti mėgstančios Singapūro katės – lyg šeimininkų veidrodis.
Ar teko kada nors matyti paskui savo šeimininkus nuolat sekiojančius meilius ir nedidelius kačiukus? Jeigu taip, greičiausiai, tai buvo Singapūro veislės katės. Jos oficialiai yra pripažintos mažiausiomis iš visų veislių. Tačiau dar stipriau iš kitų jas išskiria prisirišimas prie šeimininkų ir partnerio. Sakoma, kad šios katės – ištikimos „lyg gulbės”.
Veiksmo filmo siužeto verta istorija.


Singapūro veislės kačių kilmė siejama su tokio paties pavadinimo miestu – valstybe – Singapūru. Šios veislės istorijos pradžia apipinta šiurpą keliančiais pasakojimais. 1974 metais Singapūro veislės katės buvo naikinamos lyg parazitai ir graužikai. Sunku net pagalvoti, kad šiuo metu vienoje iš turtingiausių planetos valstybių, kadaise, vietos valdžios paliepimu, buvo vykdyti žiaurūs veiksmai. Katėms teko slėptis gatvėse, lietvamzdžiuose.
Ši veislė išliko dėka amerikiečių poros, kuri išgelbėjo dvi kates ir pradėjo jas veisti. Singapūro veislės katės greitai išpopuliarėjo Amerikoje, Europoje ir atkeliavo į Lietuvą. Nors praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje buvo nustatyti Singapūrų standartai, vis dėlto, iki šiol tai viena rečiausių veislių, Lietuvoje.


Išskirtinis katės dydis
Išskirtinė Singapūro kačių išvaizda traukia dėmesį. Suaugusi katė sveria vidutiniškai dvigubai mažiau už kitų veislių kates. Dėmesį traukia vos  1,5-2 kilogramų svorio kūnelyje didelės, žalios, lyg juodu apskritimu paryškintos akys.
Šios veislės katės neatsiveda daug kačiukų. Galbūt taip yra todėl, kad dažniausiai kiekvienai katei reikia atskiro partnerio. Tai vienintelė kačių veislė, kurios atstovai išlieka ištikimi – monogamiški.
Šios veislės kačių kūnas raumeningas, letenos – išskirtinės formos – ovalios. Kai kurie sako, kad Singapūro veislės katės trumpaplaukis kailis yra dryžuotas. Kiti – dramblio kaulo spalvos ir išmargintas tamsesniais taškais. Kita vertus, ištvermė ir plastiški judesiai nepalieka abejingų.
Stiprus noras stebinti šeimininkus


Jums Singapūro veislės kačiukas yra nepamainomas pasirinkimas jeigu namuose liūdna, Jus kankina depresija arba nerimas, o gal norite į namus parnešti ne tik augintinį, tačiau ir geriausią draugą vaikams. Sakoma, kad šios katės prisiriša prie šeimininko taip stipriai, kad einant laikui pradeda mėgdžioti tam tikrus jo įpročius. Nepaisant to, Singapūro veislės katės išlaiko atstumą nuo nepažįstamų žmonių.
Kita charakterio savybė, kuri išduoda, kokią savitą asmenybę slepia nedidelis katės kūnelis, yra žaismingumas. Smalsumas, noras žaisti ir bendrauti išlieka iki pat katės senatvės. Kartais šios veislės kačių šeimininkai visai nehiperbolizuodami džiaugiasi, kad tai patys meiliausi augintiniai. Jie sugeba suvienyti šeimą, padeda vaikų raidai.
Nereikalauja sudėtingos priežiūros
Singapūro katei daug priežiūros nereikia. Net ir maudynių daryti per dažnai nerekomenduojama. Daugiausiai dėmesio reikalauja ką tik gimę mažyliai. Tačiau tuo, dažniausiai, pasirūpina veisėjai ir į šeimininkų namus atiduoda tik jau paaugusius, žvitrius ir stiprius kačiukus. Kita vertus, šios veislės augintinius išlaikyti yra pigiau nei bet kurias kitas kates, nes gyvūnas nedidelis, nelepus ir neįnoringas.


Abisinijos ir Somalio kačių veislynas „Vita Amicus“
 


 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home