Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Škotų nulėpausiai ir stačiaausiai     (Scottish Fold / Scottish Straight)Škotų nulėpausiai yra ramūs, mieli, gero charakterio, lengvai prisitaikantys prie aplinkos ir žmonių. Šios veislės katės yra labai lojalios vienam žmogui namuose, visur jį sekioja kaip atsidavęs šuniukas, nors nemėgsta, kai jas ima ant rankų. Gerai sutaria su vaikais. Škotų nulėpausiai visada patys siekia dėmesio to žmogaus, kurį pasirinko.
Pirmoji Škotų nulėpausė katytė, vardu Susie 1961 aptikta netoli Coupar Angus, Tayside Škotijos regione. Kai ji atsivedė kačiukų, du iš jų buvo nulėpusiomis ausytėmis. Vieną iš jų pastebėjo piemuo William Ross, paprašė kačiukų šeimininkų, kad ją padovanotų ir pradėjo jas veisti.


Per pastaruosius keturis dešimtmečius, škotų nulėpausiai (Scottish Fold) įgijo savo atpažįstamą tipą. Škotų nulėpausiai (angl. Scottish Fold) ir Škotų stačiaausiai (angl. Scottish Straight) yra vidutinio dydžio, apvalaus sudėjimo, jų galva apvali, akys didelės ir apvalios, trumpo arba ilgo plauko katės. Pripažįstami įvairiausi kailio atspalviai.
Šios veislės katės yra dviejų rūšių: nulėpausiai (Fold) ir stačiaausiai (Straight).
Šios veislės kačiukai gimsta stačiomis ausimis. Dėl mutavusio geno po maždaug 3-4 savaičių ausys nulinksta arba lieka stačios. Ne kiekvienoje vadoje būna nulėpausių kačiukų, todėl jie labai vertinami. Kačiukų ausytės gali būti labai prigludusios prie galvos arba vos nulinkusios. Škotukai labai prigludusiomis ausimis gana reti, todėl jie ypatingai vertinami. Puikiai prie galvos prigludusios ir iš jos kontūro ribų neišeinančios ausytės yra Škotų nulėpausių veislės veidas.


Škotų stačiaausiai labai vertingi veisiant škotų nulėpausius. Dviejų škotų nulėpausių kergti negalima, todėl vienas iš būsimų tėvų būtinai turi būti škotų stačiaausis.
Nors šios katės yra prisirišusios prie žmogaus, jos nėra reiklios ir dažniausiai būna šalia žmogaus. Škotų nulėpausiai yra tylūs, balsą rodo tik ypatingais atvejais, pvz.: prašo maisto, bet ir tada tai daro tyliai. Neskriaudžia gėlių, nors mėgsta tarp jų miegoti.
Kadangi škotukai prisiriša prie šeimininko, o ne prie aplinkos, jie labai gerai jaučiasi ir svetimose vietose, – svarbu mylintis šeimininkas šalia.
Veislės standartas ( WCF )
Galva – kaukolė apvali, masyvi, plati su tvirtu smakru. Nosis trumpa, plati ir tiesi. Nosis lanksčia linija, be “stopo”, pereinanti į aukštą kaktą. Pilni ir tvirti žandai.
Ausys – mažos, užlinkusios į priekį, su lengvai užapvalintais galiukais, nukreiptais į galvos centrą. Išsidėsčiusios plačiai viena nuo kitos, prigludusios prie galvos.
Akys – didelės ir apvalios. Pakankamai toli viena nuo kitos. Akių spalva derinti prie kailio spalvos. taip pat pripažįstamos ir skirtingos spalvos akys.
Kailis – trumpas ir labai tankus, su pakankamu poplaukiu, lyg pliušinis.
Kailio spalvų įvairovė – pripažįstamos visos spalvos.

Ilgaplaukiai škotų nulėpausiai ( Highland Fold ) ir Ilgaplaukiai škotų nulėpausiai (Highland Straight)
Ilgaplaukius škotų nulėpausius pripažino 7 iš 10 amerikos asociacijų. Ilgaplaukiai nulėpausiai tapo stiprūs konkurentai persams, pačiai populiariausai veislei buvusiai tuo metu JAV. Europoje ilgaplaukės nulėpausės katės pavadinimos Highland Fold.

Ši veislė ganėtinai greitai ir stipriai užkariavo ne tik amerikiečių, bet ir vakarų bei rytų europos veisėjų širdis. Kačių parodose škotų nulėpausiams buvo ir yra skirtas ypatingas dėmesys, tiek iš teisėjų pusės, tiek ir iš žiūrovų.
Ilgaplaukių škotų nulėpausių bridingo programoje buvo naudojamos persų ir egzotų katės, kurios buvo ilgo plauko geno nešiotojos. Nepakartojamas ilgaplaukių nulėpausių kačių grožis buvo atkreiptas į jų minkštą povilnę. Pats kailis buvo šilko struktūros, kuris nebuvo linkęs susivelti. Dėl to ir buvo šiai veislei suteiktas didesnis susižavėjimas bei šarminis grožis.

Veislės standartas ( WCF )
Galva – kaukolė apvali, masyvi, plati su tvirtu smakru. Nosis trumpa, plati ir tiesi. Nosis lanksčia linija, be “stopo”, pereinanti į aukštą kaktą. Pilni ir tvirti žandai.
Ausys – mažos, užlinkusios į priekį, su lengvai užapvalintais galiukais, nukreiptais į galvos centrą. Išsidėsčiusios plačiai viena nuo kitos prigludusios prie galvos.
Akys – didelės ir apvalios. Pakankamai toli viena nuo kitos. Akių spalva derinti prie kailio spalvos. taip pat pripažįstamos ir skirtingos spalvos akys.
Kailis – vidutinio ilgio ir labai tankus, su pakankamu poplaukiu, lengvai krentantis, neprisiplojęs prie kūno lyg šilkinis.
Kailio spalvų įvairovė – pripažįstamos visos spalvos bei “color point” spalvos.
 

Veislynai "Deidaru*LT"  ir "Scozzese Blue"

    2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home