Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Kanados sfinksai (Canadian Sphynx)


Kanados sfinksas yra unikali, tam tikra prasme egzotiška katė, kurioje viskas atrodo kaip visiškai nesuderinama , ir tuo pat metu vienas kitam tinkantys bruožai. Spręskite patys: „katė“ ir staiga „plika“, atrodo kaip „ateivė - ufonautė“, keista su šiek tiek bauginančiu žvilgsniu ir netikėtai pasijunti sukrėstas palietus labai šiltą ir švelnią tarsi kūdikio odą.


Kanados sfinksai - tai iš dalies beždžionė, iš dalies šuo, kūdikis ir katė. Kad ir kaip keistai ir sunkiai įsivaizduojamai tai skamba, veislės mylėtojai sako, kad šios katės viską suvienija savyje. Kanados sfinksai mylintys ir ištikimi. Jie mėgsta dėmesį ir visur sekioja paskui savo šeimininką. Tai nepaprastai smalsūs gyvūnai. Jie viską daro kartu su žmogumi: padės pamaišyti puodo turinį, paragaus jūsų arbatos, patikrins jūsų lėkštės turinį ir be galo atidžiai stebės jūsų darbą kompiuteriu, atsitūpusios jums ant pečių, o gal net ir ant galvos. Dėl savo ilgų letenų su tvirtais pirštais, sfinksai puikiai sugeba pasiimti net pačius mažiausius daiktus, kurie patraukia jų dėmesį. Begalinis smalsumas dažnai priverčia sfinksus patikrinti net šeimininko piniginę.


Kanados sfinkso veislės atstovai turi gerus mokymosi sugebėjimus. Katės gerai atsimena savo vardą, joms patinka treniruotis, yra labai smalsios ir neturi sunkumų bendraudamos. Daugelis žmonių pastebi stipriai išvystytą jų logikos jausmą, dėl ko jos asocijuojamos su šunimis: joms nesukelia diskomforto pasivaikščiojimas su pavadėliu, mielai atlieka įvairiausias užduotis, uždaro ir atidaro duris ir langus ir t.t. Ypatingas šios veislės bruožas yra mobilumas. Šios katės neprisiriša prie konkrečios gyvenamosios vietos. Joms yra svarbus šeimininkas, todėl lengvai keliauja kartu su juo.


Kanados sfinksas turi stiprų charakterį ir netoleruoja vienatvės. Paliekant ilgesniam laikui vieną namuose, sfinksas labai liūdi. Dar vienas keturkojis draugas puikiai padeda šioje situacijoje. Sfinksui nėra svarbu, kad tai būtų katė. Jis puikiai sugyvena ir su kitais gyvūnais: svarbiausia nebūti vienam!


Daugelis žmonių mano, kad alergiškiems žmonėms sfinksai tinka 100%, nes jie neturi kailio. Tai klaidinga nuomonė. Alergijos priežastimi gali būti ne tik plaukas, bet baltymas Fel d1, kurį išskiria seilės ir riebalinės liaukos. Tuo metu, kai katė laižo, ji platina šiuos baltymus. Kanados sfinksas laižo taip dažnai, kaip ir paprastos katės, ir gali sukelti alergines reakcijas. Jei esate alergiškas, svarbu praleisti šiek tiek laiko su suaugusia kate, prieš įsigyjant sfinksą (suaugusios katės išskiria baltymo daugiau nei kačiukai).


Šios veislės atstovai yra vidutinio dydžio, proporcingo kūno sudėjimo su gerai išvystytais raumenimis.
„Kanadietiška“ galva yra vidutinio dydžio, buko pleišto formos, turinti ryškią skruostikauliais ir ryškiu profiliu (perėjimas tarp kaktos ir nosies).
Ausys turi būti didelės su plačiu pagrindu, atviros. Ausų galiukai gali būti šiek tiek suapvalinti arba smailūs.
Akys – didelės, citrinos formos. Atstumas tarp akių ne mažesnis nei viena akis. Akių spalva – bet kokia, tinkanti prie odos spalvos. Reikia pažymėti, kad mėlynų akių atstovai turi šviesesni odos atspalvį, lyginant su tos pačios odos spalvos nemėlynakėmis katėmis.
Kūnas – vidutinis, stiprus ir raumeningas, su plačia krūtine. Nugaros linija tiesi.
Vidutinio ilgio galūnės proporcingos kūnui. Kojos tvirtos. Pėdų pagalvėlės turi atitikti odos pagrindinę spalvą.
Uodega elegantiška, vidutinio ilgio, plika. Lanksti.
Oda – be kailio, bet turi lengvą „persiko“ pūką. Kanados sfinkso odos tekstūra gali priminti minkštą zomšą su daugybę gilių ir negilių lygiagrečių raukšlių. Ypač daug raukšlių yra ant gyvūno galvos. Nedidelis plaukų kiekis yra leidžiamas ant nosies, ausų ir uodegos.
Kalbant apie Kanados sfinkso odos spalvą nėra jokių apribojimų. Jie gali būti tiek vienos spalvos tiek kelių ir įvairiausių atspalvių, turėti raštą.


Kanados sfinksai pasižymi puikia sveikata. Bet reikia atkreipti dėmesį į tai, kad namie nebūtų skersvėjų ir kambario temperatūra nenukristų žemiau 20 laipsnių šilumos. Šaltuoju metų laikų šeimininkai šią problemą sprendžia aprengdami savo augintinius. Reikia paminėti, kad Kanados sfinksai visą laiką prakaituoja. Kūnas pasidengia nedidele riebaline plėvele, atliekančią apsauginę funkciją. Stresas, ligos ar netinkama gyvūno mityba, gali sukelti per didelį odos riebalavimąsi. Labai dažnas gyvūno maudymas nėra rekomenduojamas, nes galite pernelyg nusausinti odą ir tuo paskatinti didesnį riebalų išsiskyrimą. Patartina dažniau naudoti drėgnas servetėles nušluostyti odai. Kartą per savaitę reikia išvalyti ausis. Norėdami išvengti odos, baldu draskymo, turite reguliariai trumpinti gyvūno nagus.


Veislynas „Nudus Deus“

                     

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home