Naujienos
Apie mus
Galerija
Socialiniai projektai
Konkursai
Nuorodos
Rėmėjai
Kontaktai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

    Tonkino katės (Tonkinese)

 

   Kilmė
Tonkino katės – jauna veislė, gauta sukryžminus Siamo ir Burmos veislių kates. Šių dviejų veislių sąjungos rezultatas – subtili būtybė, melsvai žalsvomis akimis, nuostabiu kailiu ir puikiu charakteriu. Ji buvo sukurta vienu metu Amerikoje ir Kanadoje 1950 m. bei pavadinta auksine Siamo kate, tik vėliau pervadinta Tonkino (Vietnamo vietovė) katės vardu. Pavadinimas puikiai atspindi egzotišką šių kačių prigimtį.

Būdo bruožai
Tonkino katės perėmė geriausias Azijos augintinių savybes. Šios katės neįtikėtinai prieraišios ir meilios, labai protingos. Jų intuicija neįtikėtina: kartais jos nuspėja šeimininko veiksmus kelis žingsnius į priekį. Jau maži Tonkinų kačiukai stebi kiekvieną šeimos narį, sumaniai pasirenka kelią į žmogaus širdį. Reikia pastebėti, kad jie tai daro ne veidmainiškai, o norėdami išvengti konfliktų. Tonkinų katės niekada nekrečia kiaulysčių savo šeimininkui. Jei koks nors augintinio poelgis jums sukėlė negatyvius jausmus, Tonkinas niekada to nekartos. Apie nuostabų Tonkino katės intelektą liudija ir tas faktas, kad Amerikoje ir Kanadoje tai viena iš veislių, kuri buvo naudojama gyvūnų terapijoje. Bendravimas su katėmis labai naudingas žmonėms, sergantiems autizmu, paralyžuotiems, turintiems socialinių – psichologinių problemų, mažiems vaikams. Tonkinai yra labai aktyvūs ir mėgsta žaisti. Šios savybės nedingsta ir gyvūnui senstant.

Aprašymas
Tonkinų katės yra vidutinio dydžio. Galva modifikuoto pleišto formos. Ausys yra toli viena nuo kitos, plačios prie galvos ir siaurėja galiukų link. Akys krypsta nosies link ir yra toli viena nuo kitos. Akių spalva yra mėlynai žalsva, tačiau atspalviai gali kisti nuo mėlynos iki žalios spalvos. Kūnas gerai subalansuotas, tvirtas ir raumeningas. Kojos plonos ir raumeningos, užpakalinės yra ilgesnės nei priekinės. Uodega plona, palenkus ją per katės šoną, turi siekti pečius. Tonkino kačių kailis trumpas ir prigludęs, tankus, švelnus it šilkinis, skaisčiai žvilgantis. Kailio struktūra tokia, kad dėmės (ant snukio, ausų, kojų ir uodegos) yra tamsesnės nei viso likusio kūno ir jų spalva švelniai susilieja su pagrindine spalva. Tonkino katės gali būti įvairių spalvų.

Ūgis ir svoris
Tonkinai sveria apie 2,5–5,5 kg

Gyvenimo trukmė
Tonkino katės pasižymi gera sveikata ir gyvena ilgai. Gali sulaukti 19-20 metų.

Kailio priežiūra
Tonkino kačių šukuoti nebūtina, nes kailį jos prisižiūri, tačiau augintinėms labai patiks žmogaus dėmesys. Tonkinai praktiškai nesišeria, nes neturi poplaukio.

Veislynas “Baltas ūsas”

 2011 Copyright LGAC.
All rights reserved.
Parodos Pasaulio čempionai  Informacija Metų katė Skelbimai Veislynai     
Email Home